Zabezpieczenia w piecach

Zabezpieczenia w piecach

Bezpieczne ogrzewanie jest przede wszystkim uzależnione od właściwie dobranego pieca. Powinien zapobiegać wydostawania się spalin do pomieszczeń. Niwelowane jest wówczas ryzyko zatrucia się tlenkiem węgla, o którym coraz częściej donoszą media. Układ powietrzno-spalinowy musi być więc odpowiednio uszczelniony. W nowych modelach pieców dostępne są specjalne wentylatory.

Bezpieczeństwo kotłów gazowych z zamkniętymi komorami spalania

kocioł gazowy z zamkniętą komorą spalaniaPiece najnowszej generacji są jak najbardziej bezpieczne dla ich użytkowników. Każdy kocioł gazowy z zamkniętą komorą spalania ma zamontowany specjalny układ kontroli. Dzięki niemu określa się zawartość tlenku węgla w spalinach. W przypadku, gdy do palnika przedostaje się zbyt mała ilość paliwa, wówczas obroty wentylatora zwiększają się. Za zakupem pieca z zamkniętą komorą przemawia również fakt, że do jego instalacji nie jest potrzebne duże pomieszczenie. Jest to już możliwe przy miejscach o wielkości nawet 6,5 metrów sześciennych. Wśród wielu zalet kotłów z zamkniętymi komorami znajduje się możliwość doprowadzania powietrza do pieca przewodem umieszczonym poza budynkiem. Tym samym pomieszczenia się ulegają wychładzaniu, a sam proces wentylacji nie ma żadnych zakłóceń. Dużym walorem takiego rozwiązania jest również dokonanie wstępnego podgrzewania powietrza, które dociera do palnika. Jest ono ogrzewane ciepłem emitowanych spalin. W kotle notuje się znacznie zwiększoną sprawność działania.

Zamykaną komorę mają w wyposażeniu wszystkie piece kondensacyjne. Niska temperatura wytwarzanych spalin wymaga instalacji dodatkowych wentylatorów. Ich zadaniem jest zwiększenie ciągu kominowego. Zwykły w tej sytuacji nie wystarcza do prawidłowego usuwania nadmiaru spalin. Oczywistym względem jest oczywiście również bezpieczeństwo wszystkich domowników.

Close Menu