Wymiana dysz w kabinie prysznicowej

Wymiana dysz w kabinie prysznicowej

Moja łazienka już od jakiegoś czasu prosi się o remont. Zrobiłem tam jednak małe unowocześnienie – gdy ostatnio nocowała u nas koleżanka naszej córki, powiedziała, że woda z dysz pod prysznicem powinna lecieć pod większym ciśnieniem. Postanowiłem się temu przyjrzeć.

Większe ciśnienie dzięki nowym dyszom do prysznica

Dysze do kabiny prysznicowejGdy już wszyscy zajęli się swoimi sprawami, poszedłem do łazienki by obejrzeć dokładnie naszą kabinę prysznicową. Miała już swoje lata i faktycznie woda nie leciała pod takim samym ciśnieniem jak kiedyś. Dopiero gdy przyjrzałem się dyszom zrozumiałem, że być może wystarczyłaby tylko ich wymiana. Pojechałem do sklepu i kupiłem specjalne dysze do kabiny prysznicowej. Ponieważ znam się na tym, sam zająłem się ich wymianą. Długo to nie trwało – gdy skończyłem odkręciłem wodę na maksimum. Byłem w szoku – woda leciała pod znacznie większym ciśnieniem niż wcześniej. Nie spodziewałem się, że różnica będzie aż tak widoczna. Czekałem na reakcje pozostałych członków rodziny – nic nikomu nie powiedziałem o tym, że wymieniłem dysze na nowe. Szybko okazało się, że każdy nie tylko zauważył różnicę, ale też był zdziwiony tym, jak wiele zmieniają proste dysze w kabinie. Teraz branie prysznica stało się znacznie mniej czasochłonne – praktycznie wchodziło się i wychodziło, i już było po sprawie. Teraz nie będzie już porannej kolejki do łazienki. Wszyscy byli bardzo zadowoleni z tego, że udało mi się tak dobrze rozwiązać nasz rodzinny problem i zarazem sprawić, że branie prysznica stało się znacznie przyjemniejsze i szybsze.

Kabina prysznicowa do dziś działa bez zarzutu i z tak samo mocnym ciśnieniem wody. Czasem nie trzeba wiele, by stare rzeczy odzyskały swój dawny blask i funkcjonalność. Zamiast wymieniać wszystko, wystarczy wymienić tę jedną część, która się wyeksploatowała.

Close Menu