Wielozadaniowe obejmy ślimakowe

Wielozadaniowe obejmy ślimakowe

W każdej gałęzi przemysłu wykorzystuje się całą masę urządzeń składających się wielu kabli, kabelków, rurek i przewodów. To bardzo często skomplikowane układy hydrauliczne, które do sprawnego działania potrzebują właściwych mocowań – zapewniają one tym układom szczelność oraz niezawodność w każdych warunkach.

Zastosowanie obejm ślimakowych

obejma ślimakowaPrzypuśćmy, że obserwujemy jadący motor, z którego wyraźnie wycieka jakiś płyn – niewiele trzeba, żeby pojazd odmówił posłuszeństwa i stworzył realne zagrożenie dla życia czy zdrowia. Winić w takim wypadku należy właśnie układ hydrauliczny silnika, w którym prawdopodobnie zawodzi szczelność. Dlatego w budowie silników oraz innych podobnych układów najczęściej wykorzystywana jest obejma ślimakowa jako bardzo skuteczne narzędzie łączenia rur. Wykonana jest ona z wysokiej jakości stali nierdzewnej, która zapewnia jej skuteczną odporność na działanie zróżnicowanych warunków atmosferycznych, takich jak obfite opady deszczu, silny i porywisty wiatr oraz oddziaływanie szkodliwego promieniowania UV. Dzięki temu obejmy te są wysoce odporne na pokrywanie się korozją, co zapewnia im bardzo długą żywotność. Obejmy ślimakowe składają się z pierścienia zaciskowego pokrytego licznymi wyżłobieniami oraz śruby dokręcanej kluczem sześciokątnym lub śrubokrętem – płaskim albo krzyżakowym. To niezwykle skuteczne narzędzie, które zapewnia bardzo silne łączenie rurom, dzięki czemu cały układ hydrauliczny może działać niezawodnie w każdych niemal warunkach.

Wielozadaniowe obejmy ślimakowe wykorzystuje się także w innych gałęziach przemysłu – oprócz motoryzacji także w przemyśle spożywczym, chemicznym oraz stoczniowym. Różnej wielkości opaski zaciskowe służą do łączenia wielu rozmaitych układów, co czyni je niezwykle uniwersalnymi.

Następny wpisRead more articles