Większy vat dla przedsiębiorców

Większy vat dla przedsiębiorców

Wiele osób, które prowadza własną działalność gospodarczą mogą wykorzystać vat na swoją korzyść. Jest to dobra informacja dla wielu przedsiębiorców, gdyż nie płacą podatku vat w sposób legalnie można zaoszczędzić sporą liczbę pieniędzy, a co za tym idzie nasza firma będzie mogła rozwijać się w zdecydowanie szybszym tempie i to wszystko oczywiście zgodnie z prawem.

Legalne unikanie podatków

zwolnienie z vatJak się okazuje wiele firm w legalny sposób nie płaca podatków vat. Żeby otrzymać zwolnienie z vat dana firma w roku podatkowym nie może przekroczyć zysk wygenerowane do poziomu 200 000 złotych. Gdy przekroczymy tę kwotę wtedy niestety jesteśmy już zmuszeni zapłacić podatek vat. Jest to przepis dla wszystkich osób, które prowadzą działalność gospodarczą, nawet dla nowicjuszy na rynku. Możemy odliczyć nie mal każda rzecz, którą zakupujemy do naszej firmy w celu jej rozwoju co daje duże polu manewru wielu przedsiębiorcom do wzmocnienia pozycji swojej firmy na rynku. Wyjątkiem są nieruchomości i  usługi ubezpieczeniowe, które nie podlegają zwolnieniu z podatku vat, gdyż obejmuje je zupełnie inna ustawa podatkowa. Przy tak dużej liczbie ilość podatków, warto rozważyć czy nie opłacałoby się naszemu przedsiębiorstwu zarejestrować spółki poza granicami kraju, gdyż tam są zupełnie inne i bardziej korzystne przepisy podatkowe, które w legalny sposób pozwalają płacić jeszcze mniejsze podatki niż te obowiązują w Polsce.

Jest to nie lada wyzwanie, aby uporać się ze wszystkimi podatkami na raz, jednak warto zwrócić uwagę jak ważna jest wiedza o nich, gdyż dzięki niej możemy w legalny sposób nie płacić podatków i mamy wtedy większy zyska w naszej firmie. Warto więc nie pomijać tego elementu w naszej firmie i od samego początku dbać o sprawy rachunkowe.

Close Menu