Rodzaje spodni męskich

Rodzaje spodni męskich

Panuje stereotyp, że to kobiety często zastanawiają się, w co mają się ubrać twierdząc, że w ich garderobie brakuje wciąż ubrań. Tymczasem mężczyźni także często nie wiedzą, jak dopasować ubrania, aby tworzyły one komplety pasujące do siebie.

Style i ubrania w męskiej garderobie

joggery męskieDobierając fason spodni do części górnej ubrania łatwo popełnić błąd nie znając rodzajów spodni, które są oferowane na rynku. Omowmy je, aby ułatwić tworzenie stylizacji. Jednym z rodzajów są spodnie typu skinny. To popularne „rurki”, czyli spodnie z wąskimi nogawkami. Model polecany dla raczej szczupłych panów. Następnie model typu slim. To model o nieco szerszych nogawkach, ale również w miare dopasowanych. Dobrze prezentuje się na szczupłych panach, o przeciętnej sylwetce. Tappered to następny fason spodni, gdzie charakterystyczne jest to, że nogawki na wysokości uda są szersze i zwężają się ku dołowi. To dość często wybierany model spodni, polecany panom, którzy mają rozbudowane uda lub lubią dobrze pojeść. Joggery męskie to krój spodni, w których jest obniżony krok, a nogawki są węższe i często zakończone ściągaczami. Obecnie są bardzo popularne i pasują do szczuplejszych panów o regularnej budowie. Kolejny fason spodni o nazwie regular to proste klasyczne spodnie o prostej nogawce. Każdy mężczyzna będzie korzystnie wyglądał w takich spodniach. Bootcut to ostatni, dość rzadki krój spodni, posiada on szerokie nogawki, które rozszerzają się ku dołowi. Spodnie tzw. „dzwony”. Niekorzystnie wpływają na wygląd sylwetki. 

Jak widać powyżej krojów spodni jest sporo, ale nie wszystkie pozytywnie wyglądają, gdyż niektóre z nich zaburzają kształt budowę i proporcje. Modele i fasony spodni dobierane do sylwetki mogą pomóc nam dobrze wyglądać, dlatego trzeba uważać na niektóre z nich, które optycznie pogrubiają. 

Close Menu