Przygoda podczas spływu kajakowego

Przygoda podczas spływu kajakowego

Spływ kajakowy to bardzo dobre rozwiązanie jeśli chodzi o kwestię sportu lub spędzania czasu wolnego, dla osób, które lubią wodę i aktywny wypoczynek. Nie jest to jednak taka prosta sprawa, jakby się wydawało. Żeby wybrać się na swój pierwszy w życiu spływ kajakowy, trzeba mieć pewne, chociaż minimalne umiejętności.

Niezapomniany spływ kajakowy

spływy kajakowe WkraSpływ kajakowy to inaczej forma sportu związana z wodą, a dokładniej z rzeką. Żeby uprawiać kajakarstwo będziemy potrzebować kajak, jako główne nasze narzędzie, wiosła oraz rzekę. Dodatkowym elementem będzie kapok i inne rzeczy, które zabezpieczą nas przed ewentualnym wypadnięciem z kajaka. Spływy kajakowe organizować sobie można samemu, jeśli jest się specjalista w tej dziedzinie. Spływy kajakowe Wkra to świetny sposób na spędzenie czasu wolnego z przyjaciółmi. Sport łączy ludzi, sprawia, ze mamy jakąś pasję i dbamy o nasze zdrowie. Oczywiście takie spływy kajakowe organizowane są również w ramach działań studenckich i innych. Na studiach, na przykład na wydziale turystyki i rekreacji w ramach obowiązkowych praktyk organizowane są wyjazdy na spływy kajakowe. Poznajemy się wtedy na wzajem z naszą grupą, uczymy się umiejętności obsługi kajaka. Będąc na spływie kajakowym musimy zachować szczególną ostrożność, tak by nic się nam nie stało. Trener nauczy nas panowania nad rwącą rzeką, obsługi wioseł, tak byśmy płynęli do przodu. Taki rodzaj sportu wzmacnia nasze mięśnie, głównie rąk oraz poprawia kondycję całego organizmu.

Spływy kajakowe organizowane są zazwyczaj na kilka dni. Pierwszego dnia zapoznajemy się z terenem i ze sprzętem. Potem zaczynamy naukę pływania kajakiem, a pozostały czas przeznaczamy na uprawianie tego pięknego sportu. Płynąc kajakiem możemy zwiedzać otaczającą nas teren i podziwiać przyrodę oraz rzekę, po której płyniemy.

Close Menu