Pożyczka pod zastaw nieruchomości bez bik czyli spirala zadłużenia

Pożyczka pod zastaw nieruchomości bez bik czyli spirala zadłużenia

Spirala zadłużenia to sytuacja, w której bierzemy co chwila kolejne kredyty na spłatę pożyczek, które zaciągnęliśmy wcześniej. Wszystko zaczyna się niewinnie. Bierzemy jedne kredyt na zagraniczne wakacje, budowę domu, wyposażenie mieszkania, nowy samochód czy mniejsze sprawy.

Pożyczka pod zastaw nieruchomości bez bik rozwiązanie nie dla każdego

pożyczka pod zastaw nieruchomości bez bikPotem jednak nie potrafimy go spłacać, często przez to, ze straciliśmy pracę, załamała się koniunktura rynkowa, albo my przeholowaliśmy z naszymi finansami. Potem musimy brać kredyt w kolejnym banku, żeby spłacić ten pierwszy. Potem jednak nie zawsze się nam to udaje, albo spłacimy pierwszy kredyt, a drugi cały czas pozostaje. Potem mamy tylko kredyty pozabankowe dla zadłużonych, bo żadnej bank nie da nam już kredytu i pozostają nam instytucje pozabankowe. I tak dalej ciągnie się spirala. Bierzemy kolejne kredyty na spłaty tych poprzednich. Z takiej spirali prawie niemożliwe jest wydostanie się. Pożyczki pozabankowe dla zadłużonych mają wyższe oprocentowane niż w bankach, przez co musimy oddawać dużo więcej, niż pożyczyliśmy. Często przez takie pożyczki nie tylko nie ratujemy siebie z kłopotów, ale wpędzamy się w jeszcze większe. Uważamy, że pożyczka pod zastaw nieruchomości bez bik jest świetna, ale przez nią możemy stracić dach nad głową.

Czy da się wybrnąć z tej spirali? Na pewno jest to bardzo krótkie. Może się nam udać, jeśli podejmiemy kolejną pracę lub zmienimy ją na lepiej płatną, wygramy na loterii, lub ktoś z rodziny spłaci nasz kredyt, a my będziemy bez odsetek oddawać im fundusze. Bez tego nie możemy liczyć, że magicznym sposobem nasz dług zniknie.

Następny wpisRead more articles