Powłoki ceramiczne na samochód

Powłoki ceramiczne na samochód

Pomimo swojego wyglądu, lakier samochodowy nie jest zbyt trwały. Uszkodzić bo mogą zarówno kamienie wylatujące spod kół innych samochodów jak również różne środki chemiczne czy nawet kwaśne deszcze. Na nasze szczęście obecnie istnieje wiele sprawdzonych sposobów na to aby lakier samochodowy chronić przed zabrudzeniami oraz uszkodzeniami.

Sposoby renowacji lakieru

powłoki ceramiczne LublinPrzez wiele lat jedną techniką stosowaną do ochrony lakieru samochodowego było nakładanie na niego warstwy wosku ochronnego. Z biegiem lat branża znana jako auto detailing zaczęła się bardzo mocno rozwijać i obecnie znanych jest wiele technik związanych ze skuteczną ochroną lakieru. Jedną z metod najczęściej wybieranych jest stosowanie powłok ceramicznych. Nie da się ukryć że zabieg ten jest dość kosztowny ale jest wart swojej ceny. Mówiąc o tej technice warto zaznaczyć, że powłoka ceramiczna utrzymuje się na samochodzie przez wiele lat. Tworzy ona skuteczną warstwę hydrofobową dzięki czemu woda wraz z zabrudzeniami jest bardzo szybko usuwana z naszego pojazdu. Jeśli chodzi o kwestię jaką są powłoki ceramiczne Lublin jest jednym z wielu polskich miast, w którym znaleźć możemy firmy jakie chętnie podejmują się nałożenie na samochód w takiej warstwy. Jedynym minusem stosowania powłok ceramicznych jest to, że nie możemy ich nanosić samodzielnie. Konieczne jest bowiem wizyta u specjalisty od kwestii wizualnych związanych z lakierami samochodowymi.

Ogólnie rzecz biorąc stosowanie powłok ceramicznych uchodzi obecnie za najlepszą z metod związanych z ochroną lakieru samochodowego. Ceny zabiegów pielęgnacyjnych tego typu rozpoczynają się już od 1000 zł. Niekiedy wliczone w cenę są również przeglądy takich powłok oraz ewentualna konserwacja. Dzięki temu nasz samochód przez wiele lat będzie wyglądał jak nowy.

Close Menu