Poszukiwania idealnego pieca

Poszukiwania idealnego pieca

Każdy kto budował dom zna ten dylemat – Jakie urządzenie do ogrzewania wybrać? Nic dziwnego, to jedna z trudniejszych kwestii, przed jakimi stoimy urządzając dom. Sama ostatnio borykałam się z problemem wyboru pieca do swojego domu.

Trudny wybór odpowiedniego pieca

piec buderusMuszę przyznać, że było to nie lada wyzwanie, na szczęście w ostateczności wybrnęłam z tego i znalazłam piec, spełniający moje oczekiwania w stu procentach. Jeżeli sam masz ten problem, w kilku słowach dam Ci kilka rad jaki piec wybrać. Sama chciałam, żeby przed poszukiwaniami ktoś poradził mi konkretny model. Gdy odwiedziłam profesjonalny sklep, usłyszałam od sprzedawcy, że dobrym wyborem będzie piec buderus. Muszę przyznać, że zaciekawiła mnie ta marka, ponieważ sama zrobiłam wcześniejszy research w internecie i znalazłam informacje, że firma Buderus działa na rynku prawie trzysta lat, co zrobiło na mnie wrażenie. W końcu to nie lada sztuka utrzymać się tak długo na rynku, gdy konkurencja cały czas rośnie. Gdy już wybrałam producenta pieców, teraz należało zdecydować się na konkretny typ. Miałam do wyboru następujące rodzaje piecy: gazowy lub na olej. Po dłuższym namyśle, opiniach rodziny i znajomych postanowiłam zakupić do swojego domu piec gazowy, typu kondensacyjnego. Zależało mi na tym, aby kocioł pracował nieustannie, mogąc w każdej chwili zmienić moc. Ponadto w swoim domu posiadam ogrzewanie podłogowe, co też miało znaczenie. Znajomy fachowiec od ogrzewania zalecił mi dodatkowy zakup regulatora, który będzie odpowiedzialny za regulację mocy kotła. Będzie także odpowiednio dobierał temperaturę zasilania, tak aby osiągnąć pożądaną temperaturę przy najmniejszym zużyciu paliwa.

Czym w takim razie kierować się przy wyborze pieca? To jest kwestia indywidualna. Wszystko zależy od metrażu domu i jakie są twoje oczekiwania, czy zależy Ci na niskich kosztach czy może na ekologii. Podobnie jak w przypadku zakupu innych urządzeń, tutaj rozsądek też jest wskazany. 

Close Menu