Pakowanie produktów w folie termokurczliwe

Pakowanie produktów w folie termokurczliwe

Bardzo często musimy zabezpieczyć konkretne produkty przed działaniem wszystkich czynników zewnętrznych takich jak promieniowanie ultrafioletowe, wszelkiego rodzaju zanieczyszczenie lub zalanie. Wykorzystywana do tego jest specjalna folia obecnie najczęściej wykorzystywana w branży spożywczej aby dokładnie zabezpieczyć duże opakowania zbiorcze. 

Folia idealna do zabezpieczenia produktów

pakowanie w folię termokurczliwąObecnie na rynku dostępny jest bardzo duży wybór foli termokurczliwych występują w różnych rozmiarach oraz grubościach. Sprawia to że pakowanie w folię termokurczliwą jest tak popularne i dzięki tej metodzie możemy zabezpieczyć praktycznie każdy produkt. Folie tego typu można obkurczyć na kilka sposobów. Obecnie najczęściej wybierane są w pełni zautomatyzowane systemy, którymi są linie przystosowane do tego typu zadań. Z uwagi na swoje właściwości folia termokurczliwa jest najchętniej wykorzystywanym sposobem pakowania prze producentów jak i samych sprzedawców. Folię termokurczliwą widujemy codziennie w sklepie np kupując cała zgrzewkę butelek z wodą są one właśnie zapakowane w taką folię. Pakowanie w folię termokurczliwą ułatwia również transportowanie produktów, ponieważ folia maksymalnie je ściąga co zapobiega przemieszczaniu się ich podczas transportu, a dzięki pakowaniu produktów w równe opakowania zbiorcze łatwiej jest jest ułożyć na paletach. Najlepszym przykładem takiego pakowania są właśnie wcześniej wspomniane zgrzewki butelek. Przenoszenie ich po kilka sztuk nie stanowi żadnego problemu.

Pakowanie termokurczliwe jest obecnie najczęściej stosowaną metodą tworzenia oraz zabezpieczania opakowań zbiorczych. Metoda jest tak powszechnie stosowana ze względu na swoją prostotę oraz wytrzymałość foli na uszkodzenia mechaniczne. Podsumowując tego typy folia będzie stosowana coraz częściej przez wszystkich producentów towarów nie tylko spożywczych.  

Następny wpisRead more articles