Najlepsze karnisze metalowe

Najlepsze karnisze metalowe

 

W każdym domu bez względu na to, czy jego właściciele są ludźmi zamożnymi, czy też nie znaleźć można wiele drobnych elementów, które w sposób niezauważony wpływają na wygląd całego domu. Projektanci wnętrz oraz ludzie, którzy zawodowo lub hobbystycznie zajmują się sztuką i wszystkim, co piękne dostrzegają takie drobne szczegóły jak, chociażby elegancja karnisza metalowego i innych podobnych drobiazgów.

Trochę cennych informacji o karniszach metalowych

karnisz metalowy pojedynczyZacznijmy od opisania kształtu karnisza, bo wtedy każdemu będzie zdecydowanie łatwiej zrozumieć jego bardzo istotną funkcję. Karnisz metalowy pojedynczy dostępny jest w wielu wersjach, ale zawsze należy dopasować go do rozmiarów okna w nad którym ma wisieć, bo musi być minimalnie większy od tego właśnie okna, ponieważ firana, która ma się na nim znaleźć, musi przecież pokrywać całą powierzchnię okna. Konstrukcja takiego karnisza jest naprawdę solidna, ale pomimo to jest on dość i lekki, bo wykonano go z lekkiego materiału, czyli na przykład z odpowiedniego typu stali. Jeżeli w danym pomieszczeniu oprócz firan mają wisieć także zasłony, to karnisz powinien być podwójny. Chciałbym się jednak przede wszystkim skupić na wersji pojedynczej, bo to ona jest obecnie najbardziej popularna ze względu na to, że ludzie decydują się na zawieszanie w oknach tylko i wyłącznie firan. Karnisze mogą się różnić od siebie również sposobem montażu, bo jesteśmy w stanie wyróżnić dwie podstawowe wersje.

Pierwsza z nich to karnisz, który przykręca się do ściany przy pomocy na przykład odpowiednio długich wkrętów. Nie każdą ścianę można jednak dziurawić, a czasami także inne okoliczności uniemożliwiają takie założenie karniszy metalowych. Wtedy koniecznie trzeba wybrać wersję przykręcaną do sufitu, bo nadaje się ona do praktycznie wszystkich pomieszczeń bez względu na ich przeznaczenie czy rozmiary.

 

Close Menu