Korzystanie ze specjalistycznych porad lekarskich

Korzystanie ze specjalistycznych porad lekarskich

Skierowanie do specjalisty można otrzymać od lekarza pierwszego kontaktu. To zazwyczaj lekarz rodzinny zleca wykonanie podstawowych badań i jeśli okazuje się, że coś jest nie tak, zaleca konsultację ze specjalistą. Nie od dziś słyszy się o tym, że kolejki do specjalistów są długie.

Specjaliści zajmujący się różnymi dziedzinami medycyny

specjalistyczne gabinety lekarskieRzeczywiście jeśli chodzi o specjalistów przyjmujących pacjentów w ramach NFZ, okres oczekiwania może się wydłużyć. Znacznie szybciej można trafić do specjalisty, umawiając się na wizytę prywatną. Trzeba jednak liczyć się z tym, że taka wizyta kosztuje. Jeśli lekarz pierwszego kontaktu nie może poradzić sobie z wyleczeniem jakiegoś konkretnego schorzenia, to również kieruje pacjenta do specjalisty. Przykładem może być infekcja skórna. Zdarzają się takie problemy skórne, z którymi poradzi sobie tylko dobry dermatolog. Dlatego specjalistyczne gabinety lekarskie przyjmują pacjentów z bardzo poważnymi problemami. To samo dotyczy pacjentów kardiologicznych. Wiadomo, że z leczeniem nadciśnienia poradzi sobie każdy lekarz pierwszego kontaktu, ale kiedy sprawy się komplikują i pojawiają się jeszcze inne problemy sercowe, to pacjent musi zostać skierowany na badania EKG, echo serca, a następnie powinien udać się na konsultację kardiologiczną. Obecnie w medycynie specjalizacji jest naprawdę wiele. Lekarze, którzy zajmują się leczeniem problemów hormonalnych, to endokrynolodzy. Do nich udają się ludzie z chorobami tarczycy, trzustki i innych gruczołów.

Do pulmonologa udają się chorzy z problemami układu oddechowego. Na wizytę w gabinecie neurologa przychodzą pacjenci z chorobami układu nerwowego. W Polsce można znaleźć naprawdę dobrych specjalistów, którzy znają się na tym, co robią na co dzień. Warto im zaufać i korzystać z ich specjalistycznej wiedzy medycznej.

Close Menu