Kompletowanie wyprawki niemowlęcej

Kompletowanie wyprawki niemowlęcej

Pojawienie się potomka, działa na rodziców bardzo mobilizująco. Oczywiście najważniejsze jest skompletowanie niemowlęcego ekwipunku. Dotyczy to nie tylko śpioszków i koszulek, ale również wyposażenia miejsc do spania, przewijania, kąpieli itd., z których każde ma oddzielny zestaw akcesoriów.

Czy niemowlęciu potrzebna kołderka?

kołderki dla niemowlątDo stworzenia odpowiednich warunków rozwoju niemowlęcia, po wyjęciu z becika, jest niezbędna odpowiednia kołderka i poduszka. Zadaniem kołderki jest utrzymanie prawidłowej temperatury ciała niemowlęcia, wentylacja i eliminowanie wilgoci. Brak tych regulacji może powodować przegrzanie dziecka i  powstanie dolegliwości skórnych. Kołderki dla niemowląt można kupować same lub w zestawach z poduszką. Oferowane są w trzech rozmiarach: małe, średnie i duże. Największą popularnością cieszą się duże kołderki, z uwagi na fakt, że niemowlęta rosną bardzo szybko. Zwykle jest to rozmiar 100 x 135 cm. Uwzględniając klimat i roczne temperatury, dobrze jest wyposażyć łóżeczko w kołdrę nazywaną cztery pory roku. W jej skład wchodzi cienka letnia kołderka i dwuwarstwa kołdra właściwa. Latem nakrywamy niemowlę cienką kołderką, zaś zimą kołdrą dwuwarstwową. Duże znaczenie ma wypełnienie kołderki. Ono decyduje o miękkości, elastyczności oraz o tym czy jest ona hipoalergiczna. Wypełnienie może być puchowe, wełniane lub sylikonowe. Granulat sylikonowy jest lekki, nie odkształca się i jest neutralny, ale nie jest naturalny. Puch i wełna mogą być niebezpieczne dla alergików. Każde wypełnienie musi mieć pokrycie z naturalnych włókien, aby skóra dziecka mogła swobodnie oddychać.

Może to być bawełna, jedwab lun satyna. Można jeszcze spotkać kołderki z wypełnieniem kukurydzianym lub bambusowym, dedykowane dla alergików. Są antybakteryjne i antygrzybiczne. Wszystko dla dziecka można kupić w internecie. Jednak ten „towar” rodzice wolą nabywać w sklepach tradycyjnych.

Close Menu