Jednorazowy kombinezon ochronny

Jednorazowy kombinezon ochronny

W trosce o wysoki stopień ochrony w trakcie wykonywania rozmaitych czynności powstały kombinezony ochronne. Zalicza się je do odzieży, która osłania bądź zastępuje ubranie osobiste pracownika, a jej głównym celem jest zabezpieczenie przed czynnikami chemicznymi, biologicznymi, mechanicznymi lub termicznymi.

Fizelina zabezpiecza przed czynnikami zewnętrznymi

kombinezon fizelinowyOdzież jednorazowa krótkotrwałego użytkowania stosowana jest wszędzie tam, gdzie istnieją podwyższone wymagania higieniczne oraz wymagana jest szczególna ochrona produktu. Do ich produkcji najczęściej wykorzystywane są folie hdpe o różnej grubości oraz polipropyleny, z których wytwarza się fizelinę używaną do szycia odzieży, fartuchów laboratoryjnych, czepków i czapek, ochraniaczy na obuwie, kombinezonów, kapturów i innych artykułów BHP. Doskonale sprawdzą się jako ochrona i zabezpieczenie przed pyłami i odpryskami ciekłych substancji chemicznych oraz radioaktywnymi cząstkami stałymi. Jednorazowy kombinezon fizelinowy najczęściej szyty jest z poliestru z domieszką bawełny. Dzięki temu jest on nie tylko wytrzymały, ale także przewiewny, co jest cechą bardzo przydatną, szczególnie podczas pracy w ciepłej atmosferze. Kombinezony tego typu przydadzą się również do zadań budowlanych i remontowych.

Podsumowując, kombinezony fizelinowe często wygrywają z innymi elementami odzieży ochronnej, ze względu na swoją konstrukcję, która pozwala na dodatkowe zabezpieczenie przed niekontrolowanym pozbywaniem się części garderoby przez osoby wykonujące prace szczególnie niebezpieczne. Jednorazowe kombinezony fizelinowe chronią wymagające procesy produkcyjne i produkty, np. w pomieszczeniach czystych lub przy produkcji środków farmaceutycznych, a także artykuły spożywcze przed zanieczyszczeniami pochodzącymi od personelu.

Następny wpisRead more articles