Jakie legowisko dla psa?

Jakie legowisko dla psa?

 

Jeżeli jesteśmy właścicielami psa, lub też przygotowujemy się na nowego czworonożnego członka rodziny, dobrze wiemy jak ważne są specjalistyczne akcesoria dla naszego pupila, czy też jego wyprawka na pierwsze dni spędzona z nami w nowym dla niego domu. Jedną z ważniejszych spraw na samym początku jest ustalenie gdzie Was pies będzie spać w domu. Nawet jeżeli pozwolimy swojemu psiakowi na korzystnie ze wszystkim łóżek i wypoczynków w naszym domu, musi on również posiadać swoje własne legowisko. Przyjrzymy się z bliska najróżniejszym dostępnym modelem na rynku psich łóżek.

Świat różnorodnych legowisk dla naszego czworonożnego przyjaciela

legowiska dla psaStworzyłam ten mini poradnik, aby pokazać moim drogim czytelnikom, iż mają w czym wybierać jeżeli chodzi o odpowiednie łoże dla naszego pupila. Nie musi wcale być zwykły stary koc, rzucony gdzieś w kont. Różnorodne legowiska dla psa, możemy zakupić w sklepach zoologicznych internetowych lub też stacjonarnych. Rynek oferuje nam na przykład legowiska w formie pontonu – występują one w różnych rozmiarach oraz grubościach materiału. Możemy również wybrać spośród różnych materiałów oraz kolorów. Takie legowiska bardzo dobrze sprawdzają się w lecie, podobnie sprawa wygląda z niezabudowanymi legowiskami w formie materaca. Legowisko ze ścianami w formie koła i kwadratu z dodatkowym futerkiem lub polarem, będzie bardzie odpowiednie na zimniejsze dni – zwierzak może się w nim zwinąć w kłębek. Rynek oferuje nam również legowiska w formie budki wykonane z materiału, również jest to świetne miejsce dla psa na wyciszenie się, imituje ono norę, oazę spokoju dla psa.

Pamiętajmy, iż legowisko psa powinniśmy regularne prać, fajne są te ze ściąganym pokrowcem. Ułatwiają one utrzymanie legowiska w czystości. Musimy również dobrać dobry rozmiar dla naszego psa – legowisko nie może być ani za małe, ani za duże.