Jakie filtry węglowe kupić?

Jakie filtry węglowe kupić?

Dzięki zastosowaniu specjalnych materiałów, możemy z coraz większą siłą walczyć z wszelkimi zanieczyszczeniami. Jest to ważne szczególne w miejscach pracy, w których użycie szkodliwych materiałów i substancji, jest codziennością. 

Czym jest filtr węglowy stosowany w lakierniach?

filtry węglowe do lakierniNajnowsze badania i ekspertyzy, prowadzone i dostarczone nam przez światowej sławy naukowców, dowodzą, ze filtry węglowe należą do jednych z najlepszych. Specjalna technologia stosowana przy ich produkcji, pozwala wyłapywać nawet najmniejsze cząsteczki zanieczyszczeń, powstałych przy różnego rodzaju pracach lakierniczych. Filtry węglowe to system, który jest dostosowany do wszystkich obecnie używanych w przemyśle powłok, nakładanych metodą rozpylania. Zachowuje przy tym optymalny stosunek jakości do ceny. Filtry tego typu stosują zasadę tak zwanego filtra zderzeniowego. Produkowane są z reguły z wielowarstwowej, niepalnej wersji papieru, który został odpowiednio wyprofilowany, nacięty oraz rozciągnięty. Poszczególne warstwy filtra ułożone są w ten sposób, aby przepływające przez niego medium było w maksymalnej ilości zatrzymane w jego warstwach. Jeżeli filtry węglowe do lakierni, to tylko takie, które są opisywane powyżej. To jak na razie najbardziej nowoczesne filtry na rynku. Prędzej będzie się je ulepszało, poprzez dodawanie większych warstw, niż zostaną wyparte przez innego rodzaju filtry. Co ważne, są całkowicie ekologiczne i po eksploatacji można oddać je do zniszczenia lub przerobienia na surowce wtórne.

Filtry węglowe stosowane w lakierniach muszą być bardzo wysokiej jakości, gdyż cząsteczki farb i lakierów, unoszących się w powietrzu są rozproszone i niewidoczne dla ludzkiego oka. Przy długotrwałym oddychaniu takimi substancjami, z łatwością mogą się rozwinąć przykre dolegliwości.

Następny wpisRead more articles