Jak wybrać fotelik dla dziecka?

Jak wybrać fotelik dla dziecka?

Każdy rodzic chce, aby jego dziecko było bezpieczne. Czy jednak robimy wszystko żeby tak było? Nie zawsze, szczególnie jeśli chodzi o bezpieczeństwo podczas jazdy. Zazwyczaj chcąc oszczędzić trochę pieniędzy kupujemy używany fotelik samochodowy lub taki, który nie do końca jest przystosowany dla naszego dziecka, ale akurat była na niego promocja.

Fotelik samochodowy a bezpieczeństwo podczas jazdy

babysafe mastiffWielu rodziców nie zdaje sobie sprawy z tego jak ważną rolę odgrywa fotelik samochodowy babysafe mastiff podczas stłuczki czy też wypadku drogowego. Otóż prawidłowo dopasowany fotelik zarówno do wzrostu jak i wagi naszego dziecka zabezpieczy je przed poważniejszymi urazami podczas jakiegokolwiek zdarzenia drogowego. Warto również wiedzieć o tym, że fotelik powinien zostać również dopasowany do modelu naszego samochodu, ponieważ wtedy zwiększamy bezpieczeństwo swojego dziecka. Używane foteliki mogły brać udział w zdarzeniu drogowym o czym możemy nie zostać poinformowani. Ale czy ma to jakieś znaczenie? Otóż ma i to ogromne, ponieważ taki fotelik może mieć uszkodzone niektóre elementy odpowiedzialne za bezpieczeństwo podczas jazdy i podczas wypadku nasze dziecko może odnieść poważniejsze urazy czy złamania niż w sytuacji gdyby fotelik był nowy. Sama jestem mamą i nigdy nie kupiłabym używanego fotelika, ponieważ bezpieczeństwo mojego dziecka jest dla mnie najważniejsze i nie wybaczyłabym sobie gdyby przez moją pazerność, czy chęć zaoszczędzenia coś złego stało się dziecku.

Wybierając fotelik samochodowy dla swojego dziecka wielu rodziców może mieć problem, ponieważ na rynku dostępnych jest wiele różnych modeli fotelików z różnymi dodatkowymi funkcjami. Na szczęście w dobrych sklepach możemy skorzystać z pomocy eksperta, który pomoże nam wybrać idealny fotelik dla naszego dziecka.

Close Menu