Ile kosztuje budowa sauny fińskiej?

Ile kosztuje budowa sauny fińskiej?

Przedsiębiorcy zajmujący się produkcją kabin do zażywania kąpieli parowej w pogoni za klientelą poszerzają stale swoją ofertę. Jeszcze kilka lat temu mieliśmy tylko jeden rodzaj sauny do dyspozycji, a teraz mamy np. fińską, parową, mokrą, na podczerwień, lodowa. Każda z nich działa inaczej, zależnie od rodzaju czerpiemy również różne korzyści.

Koszty budowy sauny fińskiej w domu

koszt sauny fińskiejSauna fińska jest odmianą sauny suchej. Obecnie jest dość popularna wśród miłośników zabiegów ciepło leczniczych. Coraz częściej osoby prywatne decydują się na zakup własnej kabiny i montaż jej w swoim domu. Przed rozpoczęciem całego przedsięwzięcia musimy znaleźć w pomieszczeniu około czterech metrów kwadratowych oraz wyposażyć je w lepszy system wentylacyjny. Jest to wymagane do odpowiedniego odprowadzania wytwarzanej pary. Po wykonaniu tych czynności możemy zacząć szukać odpowiedniej kabiny. Mamy do wyboru jedno lub kilkuosobowe, to na jaką się zdecydujemy zależy wyłącznie od funduszy jakie posiadamy oraz od preferencji, ponieważ wszystkie działają tak samo. Kabina jednoosobowa to koszt około trzech tysięcy złotych, natomiast dwu lub trzy osobową możemy kupić do sześciu tysięcy. Całkowity koszt sauny fińskiej wraz z jej zamontowaniem i ceną za dowóz to od sześciu do ośmiu tysięcy. Do montażu lepiej zatrudnić profesjonalną ekipę budowlaną, mamy wtedy pewność, że wszystko będzie zrobione dobrze, bo montaż dla osoby niedoświadczonej może okazać się za trudny. Wiele firm zajmujących się dystrybucją posiada w ofercie również montaż.

Kupno własnej sauny fińskiej jest dobrą inwestycją w nasze zdrowie, ponieważ regularne korzystnie daje nam mnóstwo korzyści. Wydana kwota jest współmierna do zalet posiadania sauny. Jeśli nie mamy czasu raz w tygodniu pojechać gdzieś gdzie będziemy mieli możliwość skorzystania z takiej to bardzo dobrym pomysłem jest zamontowanie jej we własnym domu. 

Close Menu