Gdzie warto zamontować markizy?

Gdzie warto zamontować markizy?

Markizy doskonale chronią przed słońcem, a także przed drobnymi opadami. Umożliwiają spędzanie czasu na zewnątrz, nawet w trakcie upalnych dni. Ograniczają bowiem ilość promieni słonecznych, jakie padają na dany obszar. Jest to świetne i niezbyt kosztowne rozwiązanie nie tylko do domów, ale również do mieszkań.

Wypoczynek na balkonie dzięki markizom

markizy warszawaMożna zamontować je przy oknach, a wtedy stworzą swoiste daszki, które będą zacieniać ten obszar. Dzięki temu w pomieszczeniach wewnątrz domu także będzie chłodniej, gdyż w dane okno nie będzie świeciło słońce. By jednak w ten sposób zmniejszyć temperaturę panującą w domu, trzeba zamontować markizy warszawa przy większej ilości okien, nie tylko przy jednym. Szczególnie ważne, aby markizy znajdowały się po stronie południowej, gdyż to w godzinach południowych słońce świeci najmocniej i wtedy ciężko jest wytrzymać w upale. Warto o tym pomyśleć jeszcze przed nastaniem lata. Większe markizy mogą być montowane na balkonach i tarasach, dzięki czemu będzie można usiąść sobie na świeżym powietrzu, ale też tak samo jak w przypadku markiz przyokiennych, w całym domu będzie chłodniej, kiedy markizy będą w użyciu. Obecnie można skorzystać z modeli obsługiwanych elektrycznie, ale także z takich, które rozwija się za pomocą specjalnej korbki. Oba rozwiązania są dobre. To zależy, kto czego potrzebuje. Na pewno markizy można zamontować nie tylko przy domu, ale też przy oknach biura.

Dzięki temu wszystkim będzie chłodniej, a ich wydajność będzie większa, bo nie będą się tak pocić przy pracy. Warto pomyśleć o markizach w biurze. Na pewno firmę na to stać, a niekiedy taka osłona jest lepsza niż klimatyzacja, bo nie powoduje takiej różnicy temperatur na zewnątrz i w środku, więc nie przyczynia się do zachorowań.

Close Menu