Czy warto kupować u jubilera w sieci?

Czy warto kupować u jubilera w sieci?

Zastanawiałaś się nad zakupami  w sklepie jubilerskim online, ale obawiasz się, czy ta forma zakupów będzie bezpieczna? Nie masz czego. Wystarczy, że zastosujesz się do porad z tego krótkiego poradnika. Prawo chroni e-konsumentów dając im przywileje o jakich kupując stacjonarnie możesz tylko pomarzyć.

Zakupy online u jubilera całkowicie bezpieczne

jubiler onlineJeśli chodzi o bezpieczeństwo zakupów w sieci, to dysponujesz mnóstwem narzędzi, które pozwolą Ci sprawdzić wiarygodność sprzedawcy. Po pierwsze w regulaminie sklepu, który musi znajdować się w stopce strony e-jubilera, znajdź nazwę firmy, która jest właścicielem sklepu i zwyczajnie sprawdź w wyszukiwarce oraz bazie przedsiębiorców CEiDG lub KRS czy dana firma tam widnieje i czy w zakres jej działalności wchodzi sprzedaż biżuterii. Kolejną sprawą jaką możesz sprawdzić przed wpłaceniem dużej kwoty na konto nieznanego Ci wcześniej sklepu są opinie o sklepie. Obecnie jest wiele programów, które polegają na tym, iż do klientów sklepu, którzy wyrazili na to zgodę, kilka dni po dokonaniu zakupu wysyłany jest mail z prośbą o wypełnienie krótkiej ankiety oceniającej transakcję. Programy są niezależne i wnet pozwalają wykryć oszustów. Tak więc jubiler online z nieczystymi zamiarami natychmiast zostanie wyłapany. Oczywistością jest też sprawdzenie, między innymi w programie opinii pozakupowych jak długo już dany e-sklep widnieje w sieci. Świeżynki mogą być na cenzurowanym.

Ostatecznie, jeśli mimo wszystko obawiasz się, czy zakupiona w sieci biżuteria będzie autentyczna, korzystaj wyłącznie ze sklepów jubilerskich online, które działają też stacjonarnie i są znanymi markami. Najwięksi gracze na rynku nie mogą pozwolić sobie na wtopę wizerunkową, a co za tym idzie działalność w sieci traktują jako ułatwienie dla klientów.

Close Menu