Czy farbowanie musi niszczyć włosy

Czy farbowanie musi niszczyć włosy

Wiele osób zastanawia się czy istnieją farby, które z jednej strony wydobywają z włosów głębię koloru, a z drugiej strony nie niszczą ich struktury. Jeśli twoje włosy są osłabione, nie warto dodatkowo narażać ich na uszkodzenia poprzez stosowanie farb niepewnego pochodzenia. Farby powinny być wysokiej jakości. Najlepiej byłoby, gdyby ich skład był naturalny i bezpieczny.

Naturalna farba pielęgnuje włosy

naturalna henna khadiNaturalne farby nie tylko podkreślają głębię koloru włosów, ale też pielęgnują je i odżywiają. Piękne włosy to przede wszystkim zdrowe włosy. Naturalna henna khadi sprawdzi się w przypadku osób, które chcą chronić włosy, ale nie chcą całkowicie rezygnować z farbowania. Warto zauważyć, że farby naturalne dostępne są w niewygórowanej cenie. Co ważne – oferowane są na szeroką skalę zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i w placówkach internetowych. Farbę należy oczywiście dobrać do swoich włosów i indywidualnych potrzeb. Jeśli samodzielnie nie potrafimy tego zrobić, możemy poprosić o pomoc ekspedientkę w sklepie lub ewentualnie zaprzyjaźnioną fryzjerkę. Jeśli farbę używasz po raz pierwszy, sprawdź czy nie powoduje u ciebie reakcji uczuleniowych. Niekwestionowaną zaletą farb o naturalnym składzie jest to, że spłukują się z włosów równomiernie. Nie ma zatem potrzeby, by co chwilę farbować pojawiające się odrosty. A przyznać trzeba, że odrosty nie są estetyczne i nie dodają uroku.

Na farbach do włosów nie ma sensu oszczędzać. Jeśli zdecydujesz się na preparat wysokiej jakości, z pewnością będziesz zadowolona. Zastanów się zatem jaki efekt koloryzacji chcesz uzyskać i na tej podstawie dobierz odpowiedni preparat. Jeśli zależy ci na wydobyciu głębi koloru rozważ zastosowanie farby naturalnej, która nie zniszczy twoich włosów, a dodatkowo je wzmocni i odżywi. 

Close Menu