Aluminium i szkło na konstrukcji

Aluminium i szkło na konstrukcji

Dawniej wieżowce, a teraz nawet domy dla osób prywatnych są często budowane z konstrukcji na bazie aluminium i szkła. Daje to bardzo nowoczesny design, co jest obecnie bardzo cenione. Taka konstrukcja ma wiele zalet, o których rzadko się mówi. Jeśli chodzi o wytrzymałość, jest ona bardzo dobra, ponieważ nawet osuwanie się fundamentów nie wpłynie na to, jak będą trzymały się ściany.

Konstrukcje z aluminium i szkła

konstrukcja aluminiowo-szklanaKonstrukcje aluminiowo-szklane są bardzo mocne i trudno jest temu zaprzeczyć. Wszystko dzięki temu, że użyte materiały do budowy są dużo mocniejsze, niż standardowe pustaki. Konstrukcja aluminiowo-szklana oparta jest na fundamentach, jest największy nacisk kładziony jest na wytrzymałej stali. Dzięki temu ściany nie będą zmieniać swojego punktu oparcia, tak jak w przypadku konstrukcji betonowych. Aluminium jest wytrzymałe na działanie wilgoci i mrozu, dlatego nie trzeba konstrukcji co jakiś czas odnawiać. Taka elewacja poza tym wygląda bardzo efektownie. Zastosowanie dużych fragmentów szkła sprawia, że konstrukcja jest nowoczesna, a do środka wpada dużo światła. Wieczorami jest za to bardzo widowiskowa, ponieważ odbija się w szkle oświetlenie dookoła, czyli często latarnie uliczne i światła samochodów w dużych miastach. Najczęściej konstrukcja wykorzystywana jest w Warszawie, jednak reszta miast również ją zaadaptowała u siebie.

Inżynierowie zgodnie twierdzą, że warto jest inwestować w te konstrukcje, ponieważ są bardzo trwałe. Często buduje się z nich wieżowce, gdyż tylko te materiały pozwalają na zbudowanie naprawdę wysokich budynków. Do tego można o wiele lepiej manipulować ich kształtem, robiąc budynki o naprawdę nietypowej konstrukcji. Tak robią najnowocześniejsze miasta na świecie, na przykład znany wszystkim Dubaj.

Close Menu